samospravanasa_obeczivot_obci
Aktuálne dianie
 

Poďakovanie

E-mail Tlačiť
PoďakovanieDňa 9. januára 2019 bola v Obci Klokočov vyhlásená mimoriadna situácia  spôsobená dlhodobým snežením v Obci Klokočov. Do odpratávania snehu a rozorávania prístupových komunikácií do jednotlivých lokalít v obci Klokočov boli zapojení všetci pracovníci OÚ s mechanizmami, ktoré mala obec k dispozícii. Aj keď pracovníci z OÚ Klokočov, robili všetko, čo bolo v ich silách pri rozorávaní ciest, boli na pomoc prizvaní aj súkromníci s mechanizmami. Výdatné snehové zrážky zvíťazili a už nebolo pre obec časovo únosné odhŕňať sneh. Sneh sa hromadil okolo krajníc ciest a po vyoraní sa zvážal naspäť na cestu, čím sa zužovala vozovka. V obci Klokočov zasadal krízový štáb a na pomoc bola prizvaná ďalšia technika. Bagrom sa vo večerných hodinách sťahovala cesta smerom do Vrchpredmiera a Riečok, cesta III. triedy, tak aby ráno bola prejazdná pre autobusy a motorové vozidlá, aby sa ľudia dostali do zamestnania, k lekárovi a deti do školy.
Čítať celý článok...
 

Mimoriadna situácia v Obci Klokočov

E-mail Tlačiť
Mimoriadna situácia v Obci KlokočovDňa 9.01.2019 o 10:00 hod. bola vyhlásená mimoriadna situácia spôsobená dlhodobým snežením na území Obce Klokočov. Do záchranných prác boli zapojené všetky mechanizmy z obce, všetci pracovníci zamestnaní na OÚ Klokočov. Na výpomoc boli prizvaní aj súkromníci s mechanizmami.
Mimoriadna situácia naďalej trvá, z dôvodu, že je potrebné ďalej sprístupňovať lokality, rozširovať cesty do jednotlivých častí obce frézovaním, odstraňovať popadané stromy, odstraňovať vrstvu snehu z káblov verejného osvetlenia a rozhlasov, zhadzovať sneh zo zástaviek, okolia zástaviek a budov OÚ.

Zo situácie Vám prinášame zopár fotografií.
Čítať celý článok...
 

Projekt s názvom „S krásnou knihou proti stresu“

E-mail Tlačiť
logo-podporaumenia V roku 2018 obec Klokočov podala na Fond na podporu umenia  projekt s názvom „ S krásnou knihou proti stresu“. Zámerom projektu bolo nadviazať na systematické  doplnenie Obecnej knižnice Klokočov novými knižnými titulmi v oblasti beletrie – krásnej a náučnej literatúry od slovenských a zahraničných autorov, pre všetky vekové kategórie.
Projekt bol úspešný a vďaka poskytnutým finančným prostriedkom z Fondu na podporu umenia vo výške 1000 €, bolo do Obecnej knižnice Klokočov zakúpených 137 hodnotných knižných titulov od slovenských aj zahraničných autorov pre deti aj dospelých.
Čítať celý článok...
     


Stránka 1 z 27

napravo
Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine medzi pohorím Javorníky a Moravsko-sliezskymi Beskydami
v povodí riečky Predmieranky.
Obec sa skladá z týchto územných častí: Klokočov-ústredie, Rybáre, Kornica, Klín, Vrchpredmier, Hlavice, Javorová, Podjavorová, Riečky a Hrubý Buk.


Heraldický znak obce Klokočov


Obec Klokočov

Klokočov č.962
02322 Klokočov

E-mail: starostka@klokocov.sk
Telefón: +421 - 041/ 43 58 110
Fax: +421 - 041/ 43 58 338
Webmaster: webmaster@klokocov.sk

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!