samospravanasa_obeczivot_obci

Virtuálne prehliadky obce Klokočov

E-mail Tlačiť
Pozývame Vás na virtuálnu prehliadku vybraných objektov a lokalít obce Klokočov.
Virtuálnu prehliadku nájdete na týchto odkazoch -
virtuálne prehliadky sa otvoria v novom okne:
Čítať celý článok...
 

Česko-slovenská lyžiarska stopa v Beskydoch priťahuje

E-mail Tlačiť
Bežkársky raj výsledkom cezhraničnej spolupráce
Tohtoročná zima nám nadelila snehovej periny až po uši. Lyžiarske strediská majú za sebou žatvu, ako dávno nemali. V tohtoročnej sezóne však na horných Kysuciach, česko-slovenskom pomedzí, pribudol ďalší dôkaz o tom, že spolupracovať sa dá aj po rozdelení spoločnej republiky. Od začiatku zimnej sezóny sú po vrcholoch Beskýd profesionálne upravované dva lyžiarske okruhy. Vďaka ním si prídu na svoje aj milovníci bežiek a nádherných rozhľadov na českú i slovenskú stranu Beskýd... Dve upravované bežecké trasy - modrá a červená sú výsledkom projektu "Cezhraničné bežecké trasy Česko-Slovensko", ktorý bol spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Interreg. Investorom projektu je česká prihraničná obec Staré Hamry, partnermi sú Lyžiarske stredisko Bílá a prihraničná obec Bílá a na Slovensku prihraničné obce Klokočov a Korňa.
Čítať celý článok...
 

Upravovaná bežecká lyžiarska stopa.

E-mail Tlačiť
Pre priaznivcom bežeckého lyžovania prinášame dobrú správu. Po hrebeni medzi ČR a Slovenskom vedie strojovo upravovaná bežecká trasa. Správcom trasy je lyžiarske stredisko Ski Vítkovice - Bílá (bližšie informácie na: www.skibila.cz). Časť trasy vedie aj obcou Klokočov. Pozývame preto všetkých do kvalitnej bežeckej lyžiarskej stopy. Na stopu sa dá dostať priamo v časti Klokočov - Konečná, alebo sa pripojiť u Dorociakov (pod Doroťankou), kde sa dostanete z Vrchpredmiera. Možnosť pripojenia sa je aj v stredisku Biely Kríž. Ďalej je možné pokračovať po upravovanej stope na Grúň (6 km), alebo je možné pokračovať po hrebeni Moravskosliezkych Beskýd z Bieleho Kríža na chatu Slavíč (15 km), alebo na Lysú horu (10 km). Nezabudnite si so sebou zobrať doklad totožnosti, nakoľko sa budete pohybovať po hranici SR s ČR, alebo po území ČR.


Čítať celý článok...
 

Pripravovaná ŠPR Grúnik:

E-mail Tlačiť
Nachádza sa v katastrálnom území Klokočova, v masíve Moravsko-sliezskych Beskýd a zaberá prevažne južné expozície okolo Malého Polomu vo výške 780 - 1 061 m. Pôdny podklad je flyšový pieskovec. Pôda je piesočnato-hlinitá, stredne hlboká, čerstvo vlhká a miestami až veľmi mokrá.
Pri hrebeni je pôda skalnatá.
Čítať celý článok...
 

Polkova PR:

E-mail Tlačiť
Územie ŠPR Polkova sa nachádza na severozápadnom Slovensku. Územie leží v provincii Západné Karpaty, v subprovincii Vonkajšie Západné Karpaty, oblasti Západné Beskydy, celok Turzovská vrchovina, oddiel Kornianska brázda. ŠPR sa nachádza v katastrálnom území Klokočov, miestnej časti Hlavice, v blízkosti osady u Polkov.
Čítať celý článok...
 

Pamätné stromy:

E-mail Tlačiť
Regionálny výbor Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny v Čadci v lete roku 2001 vypracoval zoznam starých, vzácnych a pamätných stromov.
Pamätné stromy obce sa nachádzajú v okolí kostola a ide o 15 ks líp malolistých. Ich obvod je približne 300 cm, výška 17 metrov. Vek líp je odhadnutý na 120 rokov.
V osade U Zajacov pri dome č. 504 sa nachádza brest. Jeho obvod je 310 cm a je vysoký 19 metrov.Jeho vek je odhadnutý na 110 rokov.
Taktiež v osade U Zajacov pri dome č. 503 rastie javor mliečny, ktorého vek je 100 rokov. Má výšku 16 metrov a obvod 240 cm. Ide o ojedinelý výskyt.
 


Stránka 1 z 3
Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!