samospravanasa_obeczivot_obci
Atraktivity

Upravovaná bežecká lyžiarska stopa.

E-mail Tlačiť
Pre priaznivcom bežeckého lyžovania prinášame dobrú správu. Po hrebeni medzi ČR a Slovenskom vedie strojovo upravovaná bežecká trasa. Správcom trasy je lyžiarske stredisko Ski Vítkovice - Bílá (bližšie informácie na: www.skibila.cz). Časť trasy vedie aj obcou Klokočov. Pozývame preto všetkých do kvalitnej bežeckej lyžiarskej stopy. Na stopu sa dá dostať priamo v časti Klokočov - Konečná, alebo sa pripojiť u Dorociakov (pod Doroťankou), kde sa dostanete z Vrchpredmiera. Možnosť pripojenia sa je aj v stredisku Biely Kríž. Ďalej je možné pokračovať po upravovanej stope na Grúň (6 km), alebo je možné pokračovať po hrebeni Moravskosliezkych Beskýd z Bieleho Kríža na chatu Slavíč (15 km), alebo na Lysú horu (10 km). Nezabudnite si so sebou zobrať doklad totožnosti, nakoľko sa budete pohybovať po hranici SR s ČR, alebo po území ČR.


 

 

Popis celej strojovo upravovanej bežeckej lyžiarskej trasy:

Trasa vedie z parkoviska pri hoteli Pokrok v obci Bílá, okolo osada Žarovjanka, samote u Remešov. Po prechode cesty potom okolo bývalého JZD do kopca cez Klučiny ku hotelu Charbulák na Grúni. Potom pokračuje po hrebeni ku chate Švarná Hanka a na Biely Kríž, na Konečnú a po hrebeni do sedla pod Bobekom a potom zjazdom späť do Bílej na parkovisko. V opačnom smere je trasa môže byť trasa menej náročná, lebo sa dá využiť lyžiarsky vlek v Bílej na prekonanie výškového rozdielu z parkoviska do sedla pod Bobekom. Trasa je pravidelne v piatok (v prípade, že by veľmi snežilo, tak aj v utorok) strojovo - špeciálnym Kässbohrerom PB 100 upravovaná. Dĺžka celej trasy je 33,2 km. Na trase je špeciálne lyžiarske značenie.
 
 
 
 
 
 

napravo
Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine medzi pohorím Javorníky a Moravsko-sliezskymi Beskydami
v povodí riečky Predmieranky.
Obec sa skladá z týchto územných častí: Klokočov-ústredie, Rybáre, Kornica, Klín, Vrchpredmier, Hlavice, Javorová, Podjavorová, Riečky a Hrubý Buk.


Heraldický znak obce Klokočov


Obec Klokočov

Klokočov č.962
02322 Klokočov

E-mail: starostka@klokocov.sk
Telefón: +421 - 041/ 43 58 110
Fax: +421 - 041/ 43 58 338
Webmaster: webmaster@klokocov.sk

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!