samospravanasa_obeczivot_obci

Vianočné vystúpenie heligonkárov

E-mail Tlačiť
Vianočné vystúpenie heligonkárovCentrum voľného času Klokočov vás pozýva na Vianočné vystúpenie heligonkárov, ktoré sa uskutoční dňa 18.12.2016 v Kostole Najsvätejšieho srdca Ježišovho v Klokočove po ukončení 1. a 2. nedeľnej svätej omše.

Veríme, že nami zahraté vianočné piesne vám umocnia predvianočnú atmosféru a spríjemnia očakávanie narodenia Ježiša Krista.
 

Záverečná prázdninová aktivita heligonkárov CVČ Klokočov

E-mail Tlačiť

1. ročník stretnutia najlepších heligonkárov Slovenska a MoravyV poslednú augustovú nedeľu (31.8.2014) sa v Penzióne Pribiskô v Zuberci v krásnom prírodnom prostredí Oravy konal 1. ročník stretnutia najlepších heligonkárov Slovenska a Moravy, ktoré organizoval pán Ľudovít Šálka. Samotný penzión je postavený v štýle zrubu a interiér je vyzdobený tradičnými ľudovými predmetmi a dekoráciami (pluhmi, chomútmi, starými lyžami ap.) 
Zišlo sa tam skutočne veľa účinkujúcich – mnoho jednotlivcov, dvojíc, ale aj súborov. Centrum voľného času Klokočov i našu obec na spomenutom stretnutí  pekne reprezentovala Marcelka Polková. Každý účinkujúci si zo stretnutia odniesol pamätný list a mnoho upomienkových predmetov.

Čítať celý článok...
 

Ďalšie aktivity CVČ Klokočov - Stretnutie heligonkárov v Hornej Marikovej

E-mail Tlačiť

Stretnutie heligonkárov v Hornej MarikovejČlenovia Centra voľného času Klokočov Marcelka Polková a Lukáš Polka pokračovali vo svojich prázdninových aktivitách a tento raz to bolo vystúpenie na stretnutí heligonkárov v Hornej Marikovej v nedeľu 3. augusta 2014, kde dôstojne reprezentovali náš Klokočov, ale aj celý región Kysúc. 
Odmenou za ich vystúpenie bol nielen pamätný list a pekný suvenír, ale aj veľký potlesk od prítomného obecenstva a pozvánka na budúcoročné stretnutie.
Za spomínanú prázdninovú aktivitu, za peknú reprezentáciu Klokočova a zmysluplné prežitie nedeľného poobedia obidvom účinkujúcim patrí moje úprimné poďakovanie a na záver pripájam zopár fotografií.

Mgr. Mária Valčuhová, poverená riadením CVČ Klokočov

Čítať celý článok...
 

Ďalšie aktivity CVČ Klokočov - Stretnutie heligonkárov v Bytči

E-mail Tlačiť

 

Stretnutie heligonkárov v BytčiV rámci Bytčianskeho kultúrneho leta sa v nedeľu 13. júla 2014 v poobedňajších hodinách konalo stretnutie heligónkarov z Bytče a okolia.     
Centrum voľného času Klokočov na spomínanej akcii reprezentovali dvaja členovia a to: Marcelka Polková a Lukáš Polka, ktorí svojím umením nadchli prítomných poslucháčov a divákov a pochvaly sa od moderátora programu dostalo aj ich učiteľovi Ing. Martinovi Čerňanskému, ktorý na jeho adresu skonštatoval, že títo naši dvaja účinkujúci majú, dovolí si povedať, jedného z najlepších, respektíve najlepšieho učiteľa v hre na heligónku a že z ich vystúpenia cítiť štýl školy pána Čerňanského.
Tieto slová i hra našich mladých príjemne hriali pri srdiečku a na záver pripájam i ja moje skromné ďakujem.

Mgr. Mária Valčuhová, poverená riadením CVČ Klokočov
Čítať celý článok...
 

Nová internetová stránka Centra voľného času

E-mail Tlačiť
Centrum voľného času Rosička Klokočov zriadilo vlastnú internetovú stránku, kde nájdete všetky informácie o činnosti tohto zariadenia.
Novú stránku nájdete na internetovej adrese: http://cvcrosicka.sk/.
 

Aktivity Centra voľného času Klokočov: Medzinárodné stretnutie heligonkárov v Moteli Smažák v Turzovke

E-mail Tlačiť
Medzinárodné stretnutie heligonkárov v Moteli Smažák v TurzovkeNiektorí členovia CVČ Klokočov nezaháľajú ani cez prázdniny a zúčastňujú sa mnohých aktivít. Medzi najaktívnejších patria naši mladí heligonkári. V sobotu 5. júla 2014 vystúpili na Medzinárodnom stretnutí heligonkárov  v Moteli Smažák v Turzovke spolu so svojím pedagógom Ing. Martinom Čerňanským, ktorý bol aj spoluorganizátorom spomínaného podujatia. 
Krásnym spevom a ľúbivými melódiami heligonkárske stretnutie obohatili Lukáš Polka, Barborka Bebčáková, Marcelka Polková, Matúško a Jakubko Strížovci a Miško Jozek.
Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 13

napravo
Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine medzi pohorím Javorníky a Moravsko-sliezskymi Beskydami
v povodí riečky Predmieranky.
Obec sa skladá z týchto územných častí: Klokočov-ústredie, Rybáre, Kornica, Klín, Vrchpredmier, Hlavice, Javorová, Podjavorová, Riečky a Hrubý Buk.


Heraldický znak obce Klokočov


Obec Klokočov

Klokočov č.962
02322 Klokočov

E-mail: starostka@klokocov.sk
Telefón: +421 - 041/ 43 58 110
Fax: +421 - 041/ 43 58 338
Webmaster: webmaster@klokocov.sk

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!