samospravanasa_obeczivot_obci


Obec Klokočov slávila 65. výročie

E-mail Tlačiť
Obec Klokočov slávila 65. výročiePočas víkendu 29.–30. júna 2019 sa v našej obci konali, pri príležitosti zasvätenia kostola v Klokočove Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu, hodové slávnosti spojené so 65. výročím Obce Klokočov.
V roku 1954 sa obec  osamostatnila od mesta Turzovky vyhláškou Povereníctva vnútra – uznesením č. 118/1954.
V sobotu, 29. júna 2019, sme hodový víkend odštartovali tradičnou hudobnou zábavou. Do tanca hrala skupina PULZ.    
V nedeľu 30. júna 2019 boli v kostole Najsvätejšieho srdca Ježišovho odslúžené  2 slávnostné sväté omše vdp. Jaroslavom Vnukom.
Čítať celý článok...
 

Uvítanie detí do života v obci Klokočov

E-mail Tlačiť
Uvítanie detí do života v obci KlokočovVeľa je na svete krásnych a drahých vecí. Svet v sebe ukrýva obrovské poklady a skvosty, ale narodenie dieťaťa je tým najvzácnejším pokladom a preto toto podujatie uvítanie detí do života je jedným z najmilších, ktoré obec organizuje.
Inak tomu nebolo ani tento rok. Dňa 14.06.2019 sa v obradnej sieni Obecného úradu v Klokočove konala slávnosť „Uvítanie detí do života“. V obci Klokočov,  za obdobie od mája 2018 do  júna 2019, pribudlo do radov našej obce 26 najmenších občanov – 15 chlapcov a 11 dievčat.
Čítať celý článok...
 

Váľanie mája

E-mail Tlačiť
Váľanie mája Mesiac máj nám veľmi rýchlo ubehol a tak sme spoločne pri veselom speve a harmonike náš máj zvalili.
V sobotu 1. júna 2019 sa v našej obci zišli občania na spoločenskom podujatí „Váľanie mája“, ktoré sa uskutočnilo už tradične na námestí pred obecným úradom. V kultúrnom programe vystúpila folklórna skupina Klokočov, ktorá zaspievala pásmo ľudových piesní a tým spríjemnila podvečer všetkým prítomným. Po úspešnom zvalení mája, si už slovo prevzal Dj Pišta, ktorý sa postaral o zábavu. Na začiatku pozval do tanca detičky, ktoré tak mohli osláviť „Deň deti“ spolu so svojimi rodičmi aj prarodičmi. Aj vďaka peknému počasiu a občerstveniu, o ktoré sa postaral kolektív pracovníkov Motelu Klokočovan sa všetci prítomní mohli zabávať až do skorých ranných hodín.
Z podujatia Vám prinášame zopár fotografií.
Čítať celý článok...
 

Vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša

E-mail Tlačiť
Vianočné trhy spojené s príchodom MikulášaV nedeľu 9. decembra 2018 sa v Obci Klokočov konali Vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša. Aj napriek nepriazni počasia sa o 13:00 hod. zaplnilo námestie pred OÚ Klokočov. Starostka obce Jana Foldinová všetkých srdečne privítala a začal sa kultúrny program. Keďže Mikuláš sa na všetky deti veľmi tešil, od začiatku prišiel na námestie a pozorne sledoval program, ktorý si pre všetkých pripravili žiaci z MŠ, ZŠ a CVČ Klokočov.
Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 44

napravo
Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine medzi pohorím Javorníky a Moravsko-sliezskymi Beskydami
v povodí riečky Predmieranky.
Obec sa skladá z týchto územných častí: Klokočov-ústredie, Rybáre, Kornica, Klín, Vrchpredmier, Hlavice, Javorová, Podjavorová, Riečky a Hrubý Buk.


Heraldický znak obce Klokočov


Obec Klokočov

Klokočov č.962
02322 Klokočov

E-mail: starostka@klokocov.sk
Telefón: +421 - 041/ 43 58 110
Fax: +421 - 041/ 43 58 338
Webmaster: webmaster@klokocov.sk

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!