samospravanasa_obeczivot_obci

Obec Klokočov slávila 65. výročie

E-mail Tlačiť
Obec Klokočov slávila 65. výročiePočas víkendu 29.–30. júna 2019 sa v našej obci konali, pri príležitosti zasvätenia kostola v Klokočove Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu, hodové slávnosti spojené so 65. výročím Obce Klokočov.
V roku 1954 sa obec  osamostatnila od mesta Turzovky vyhláškou Povereníctva vnútra – uznesením č. 118/1954.
V sobotu, 29. júna 2019, sme hodový víkend odštartovali tradičnou hudobnou zábavou. Do tanca hrala skupina PULZ.    
V nedeľu 30. júna 2019 boli v kostole Najsvätejšieho srdca Ježišovho odslúžené  2 slávnostné sväté omše vdp. Jaroslavom Vnukom.
Čítať celý článok...
 

Uvítanie detí do života v obci Klokočov

E-mail Tlačiť
Uvítanie detí do života v obci KlokočovVeľa je na svete krásnych a drahých vecí. Svet v sebe ukrýva obrovské poklady a skvosty, ale narodenie dieťaťa je tým najvzácnejším pokladom a preto toto podujatie uvítanie detí do života je jedným z najmilších, ktoré obec organizuje.
Inak tomu nebolo ani tento rok. Dňa 14.06.2019 sa v obradnej sieni Obecného úradu v Klokočove konala slávnosť „Uvítanie detí do života“. V obci Klokočov,  za obdobie od mája 2018 do  júna 2019, pribudlo do radov našej obce 26 najmenších občanov – 15 chlapcov a 11 dievčat.
Čítať celý článok...
 

Váľanie mája

E-mail Tlačiť
Váľanie mája Mesiac máj nám veľmi rýchlo ubehol a tak sme spoločne pri veselom speve a harmonike náš máj zvalili.
V sobotu 1. júna 2019 sa v našej obci zišli občania na spoločenskom podujatí „Váľanie mája“, ktoré sa uskutočnilo už tradične na námestí pred obecným úradom. V kultúrnom programe vystúpila folklórna skupina Klokočov, ktorá zaspievala pásmo ľudových piesní a tým spríjemnila podvečer všetkým prítomným. Po úspešnom zvalení mája, si už slovo prevzal Dj Pišta, ktorý sa postaral o zábavu. Na začiatku pozval do tanca detičky, ktoré tak mohli osláviť „Deň deti“ spolu so svojimi rodičmi aj prarodičmi. Aj vďaka peknému počasiu a občerstveniu, o ktoré sa postaral kolektív pracovníkov Motelu Klokočovan sa všetci prítomní mohli zabávať až do skorých ranných hodín.
Z podujatia Vám prinášame zopár fotografií.
Čítať celý článok...
 

Vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša

E-mail Tlačiť
Vianočné trhy spojené s príchodom MikulášaV nedeľu 9. decembra 2018 sa v Obci Klokočov konali Vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša. Aj napriek nepriazni počasia sa o 13:00 hod. zaplnilo námestie pred OÚ Klokočov. Starostka obce Jana Foldinová všetkých srdečne privítala a začal sa kultúrny program. Keďže Mikuláš sa na všetky deti veľmi tešil, od začiatku prišiel na námestie a pozorne sledoval program, ktorý si pre všetkých pripravili žiaci z MŠ, ZŠ a CVČ Klokočov.
Čítať celý článok...
 

Úcta našim seniorom

E-mail Tlačiť
Úcta našim senioromKrásne obdobie malebnej jesene  sa spája s mesiacom október, ktorý je určite pre nás všetkých pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí.
Ani obec Klokočov nezabúda na svojich dôchodcov a dňa 19. októbra 2018 sa tradične konalo v telocvični ZŠ Klokočov posedenie pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Pre seniorov sme si pripravili kyticu piesní plné vďaky a úcty v podobe hudobného programu a občerstvenie. V úvode, všetkých hostí srdečne privítala zástupkyňa starostky Jana Foldinová, ktorá si so seniormi spoločne pripila a popriala im hlavne veľa zdravia. V programe vystúpili heligonkári ZŠ a CVČ Klokočov spoločne s Ing. Martinom Čerňanským.
Čítať celý článok...
 

Jurinova jeseň

E-mail Tlačiť
Jurinova jeseň - pietna spomienkaV dňoch od 10.10.2018 – 12.10.2018 sa konal 14. ročník Celoslovenskej literárnej súťaže duchovnej tvorby v kategóriách poézia a próza -  Jurinova jeseň. Do celoslovenskej súťaže sa takmer s 200 príspevkami zapojilo spolu 52 autorov vo veku od 11 do 89 rokov. Festival duchovnej poézie a prózy bol opäť vyplnený zaujímavými sprievodnými podujatiami a aktivitami, z ktorých si  návštevníci odnášali pokoj, umelecké a duchovné zážitky. Kysucká knižnica v Čadci vo svojich priestoroch organizovala autorské besedy, výstavu výtvarných diel Vladislava Zabela a taktiež podujatie pre imobilných seniorov.
Hlavným programom Jurinovej jesene bol dňa 11. októbra 2018 literárny galavečer, na ktorom bolo slávnostné vyhodnotenie 14. ročníka literárnej súťaže Jurinova jeseň 2018.
Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 29

napravo
Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine medzi pohorím Javorníky a Moravsko-sliezskymi Beskydami
v povodí riečky Predmieranky.
Obec sa skladá z týchto územných častí: Klokočov-ústredie, Rybáre, Kornica, Klín, Vrchpredmier, Hlavice, Javorová, Podjavorová, Riečky a Hrubý Buk.


Heraldický znak obce Klokočov


Obec Klokočov

Klokočov č.962
02322 Klokočov

E-mail: starostka@klokocov.sk
Telefón: +421 - 041/ 43 58 110
Fax: +421 - 041/ 43 58 338
Webmaster: webmaster@klokocov.sk

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!